• Milá paní Dubcová, milá paní Zajícová, děkuju za knížky, s potěšením jsem je přečetla, dokonce mě tak zaujaly, že mi třikrát vystydla voda, kterou jsem si napustila do vany, neb jsem je tzv.přečetla jedním dechem - neboli na ex. Ještě jednou dík, velmi jsem se bavila S pozdravem Gabriela Osvaldová

  Bez nudlí a pomůcek se žádný zralý čtenář neobejde
  jinak má kudlu v břiše a ocitne se bez dechu, o penězích nemluvě!
  zz

  nd

  Tyto knížky - “Pomůcky” od Zuzany Zajícové a ode mě (Naďa Dubcová) - “Nudle” jsou k dostání u každého dobrého knihkupce kamenného, i u každého dobrého knihkupce internetového, např. v NeoLuxoru, na této adrese - klik u Vydavatelství Akcent na této adrese - klik nebo u Kanzelsbergera na této adrese - klik.

  Tento článek jsem napsala na blogu Lidovek, když knížky vyšly. Je to hlavně o historii jejich vzniku:

  Zajícová a Dubcová spolu konečně vyšly!
  pondělí 14. červen 2010 07:59

  Konečně, po roce!

  Ve vesmíru se objevily dvě nové, zářící hvězdy! Ve vesmíru knihkupeckém, protože knižní trh je jako vesmír nekonečný. Staré knížky mizí v lepším případě buď prodány v Antikvariátech, nebo kdesi v recyklaci, nové se zjevují a ucházejí se o přízeň zájemců, pohybujících se v tomto specifickém vesmíru.

  Tak jako padají hvězdy na zem a z vesmíru navždy zmizí, tak i valná většina knížek, které se zrodí na knihkupeckém nebi skončí zapomenuty a stejně tak zmizí i z knižního vesmíru.

  Já jsem optimistka a věřím, že naše nové knížky, nové vesmírné hvězdy, si najdou cestu do Vašich knihoven, ale ne, aby tam spaly a spaly jako broučci, ale aby žily životem věčným, jako Broučci Karafiátovi.

  Vydavatelství Akcent koncem roku 2009 správně a znalecky usoudilo, že naše texty by si zasloužily tištěnou podobu, štandopede zaslalo každé z nás smlouvu, a tak se postaralo o jejich vydání. Naše malé, ale novotou zářící hvězdy, které se jmenují:

  Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama (Zuzana Zajícová)

  Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše (Naďa Dubcová)

  jsou k dostání u každého dobrého knihkupce kamenného, i u každého dobrého knihkupce internetového, např. v NeoLuxoru, u Vydavatelství Akcent na této adrese - klik. Kdo koupí, uvidí …

  Historie a poděkování:

  Děkuji Lidovkám, že jsem u nich mohla prezentovat své texty.

  Děkuji čtenářům a diskutérům, kteří moje texty četli a světe div se, mnoha se líbily a taky mi to napsali.

  Děkuji Zuzaně, která hned na počátku rozhodla, že mé psaní je ke čtení i v tištěné podobě a umluvila svého televizního kolegu Martina, aby pro mě, s laskavostí sobě vlastní, vytvořil a svázal tyto texty do pár výtisků knížek pro mé nejbližší, takže tímto také

  Děkuji Martinovi.

  Tento ojedinělý, přátelský skutek pro mě Zuzana vymyslela jako překvapení a je to v dnešní době vzácná věc, dělat dobro pro druhého a ještě z toho mít sám radost..

  Děkuji Tomášovi Vildovi, že si vyhrál s přetvořením textů do jiného fondu pdf, navrhl obálku a to i pro Zuzčinu knížku. S jeho upravenými texty a návrhem obálky z důvodu šetření nákladů – 2 v jednom (obě autorky v jedné knížce, každá z jedné strany) jsme hledaly vydavatele, až jsme jej našly, aniž bychom se musely zadlužit, kdybychom musely náklady na výrobu knížek hradit.

  Děkuji vydavatelství AKCENT, které usoudilo, že naše texty stojí za čtení, věří jim a proto knížky na svůj náklad a v jejich navržené podobě vydalo, pro každou autorku zvlášť.

  Děkuji Vám všem, kdož si naše knížky koupíte. V dnešní době je téměř přepych, knížky si kupovat.

  Děkuji knihovnám, které si naše knížky koupí, protože pak se dostanou i k Vám, kteří byste knížky kupovali, ale musíte si přeci jen nejdříve zaplatit inkaso a tak už Vám na ty knížky nezbývá.

  Děkuji Vám všem, kteří si v knihovně naše knížky vypůjčíte a přečtete.

  Děkuji Vám všem, kdo budete naše knížky doporučovat ostatním.

  Děkuji své vnučce Kristýně, že mi umožnila a dovolila umístit tento text na svém blogu, protože má ke svojí babičce, jakožto i babička k ní, láskyplný vztah.

  A tohle je už knížka našeho blogerského kolegy z Lidovek. Ten se ovšem pustil přímo do románu.

  ales

  Tento román  Aleše Besedy, si můžete objednat na této adrese - klik

Jsem archivována Národní knihovnou

 

Duben 2020
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930