• Různé 31.08.2010

  Z TlusŤjochovy sbírky

  Z TlusŤjochovy sbírky, http://tlustjoch.blog.cz/

  Začal už v 6.30 hod, kdy mě probudila pevná linka. Poloslepá jsem se došourala k telefonu, aby mně byla automatem přečtena sms zpráva: „Kdo jsi?“ Klikla jsem na hvězdičku, aby mi byla zpráva zopakována a zapsala telefonní číslo, odkud mně přišla. Neznám. A pak už se vše řadilo jako články řetízku.

  Po vystáté frontě se mi na Hájích před nosem zavřelo okénko Dopravních podniků, kde jsem chtěla získat zářijový kupon, protože paní za okénkem měla polední pauzu. Na světloléčbě, kam jsem dorazila později, než jsem řekla, jsem zapomněla deštník. Konečně. Čekám to totiž pokaždé, když s ním vyrazím do ulic.

  *Doplnňuji: Tak ten deštník jsem tam nezapomněla, je nadobro fuč. Kde jsem ho nechala - nevím :-) *

  Řítila jsem se nakoupit cosi do nemocnice a pak zkusmo na Roztyly k dalšímu okénku DP. Konečně úspěch, kupon jsem po menší frontě, koupila. Mezi tím jsem ještě řešila problém s vylitým čajem do igeltky ze špatně zavřené termosky. Naštěstí jsem ještě jednu igelitku měla v zásobě v kabelce.

  Pak zpátky do metra a na Kačerově frnk před nosem autobus. Další jel až v době, kdy jsem už měla sedět na židličce u postele v nemocnici. Pochválila jsem se za výborný nápad, kdy jsem chtěla popojet k Thomayerce, kde mám možnost dalších dvou autobusů, které jedou k IKEM a šupito jsem naskočila na 203.

  Zrada přišla za chvíli, kdy autobus odbočil a k nemocnici nejel. Úplně jsem na to zapomněla, že jezdí na Novodvorskou jinudy. Dojela jsem do stanice Zálesí a pak pěšmo uháněla na zastávku k Thomayerce. Přišla jsem včas, ten autobus, který měl vyjet z Kačerova později jsem jen tak tak chytila. Kdybych si sedla na Kačerově na lavičku a v klidu počkala, tak jsem si ušetřila blamáž s dvěstětrojkou.

  Posledním bonbónkem bylo zmatkování při odjezdu z IKEM, kdy jsem šla jinam k autu, než jsme se s Katkou domluvili. Ta mě pak musela nahánět po areálu.

  A tím ten den blbec končil. Pak jen samá pozitiva, hlavně ta smaženice z darovaných hub.

  4955

  Posted by Naďa @ 10:28

 • 21 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Jarka Says:

   Mě samotné se takový den blbec snad ještě nepovedl, ale mému muži ano. Připomněl mi to svým vyprávěním Mirek.
   Už je to nějaká doba, kdy mého muže tak moc bolel zub, že se rozhodl jít na pohotovost, která je u nás jen do pěti do večera. Když si obouval boty hnul si se zádama a už se nenarovnal. Takže jsem mu do bot pomohla já a místo se zubem, se v předklonu doplazil do auta jel na injekci se zádama. Kupodivu, na zub úplně zapomněl. :-D

  • Naďa Says:

   Mirku, taky je to výživný, doufám, že dnes už jsou brýle v pořádku, houser ustupuje a studená voda teče …

  • Naďa Says:

   Jo, s těma zádama je kříž :-), ale alespoň vyléčily zub :-).

  • Čerf Says:

   Dny blbce znám velmi dobře. Dokonce jsem se přistihl, že když ke konci takového dne se něco nečekaně podaří, reaguji na to podrážděně, jako bych si přál, aby to byl pěkně poctivý blbec až do konce, a cítil jsem se být posunem k lepšímu ošizen na svém svatém právu být naštvaný :-). Najdu-li na svých toulkách Prahou 4 volný deštník, dám Vám každopádně vědět.

  • Naďa Says:

   Udělal jste mi tím deštníkem radost, budu se těšit. Poznávací znamení, bude smutný, zplihlý, opuštěný :-)

  • Naďa Says:

   Díky, Jiří, než Vám dojdou baterky, tak vězte, že Vám přeji skvělé ráchání v moři, samé příjemné zážitky a dobře naladěnou paní a vůbec, co bych Vám přála, všechno máte, zdravím Vás!

  • Naďa Says:

   Jste mužský, tomu voda nevadí, ale co mé líčení?

  • NULI Says:

   Hele, nebyly nějaké vibrace? Já taky měla včera den blbec a vlastně ten konec prázdnin je nějaký blbý vůbec (co se týče mých zážitků). Tak se musím polepšit - a nejlepší je napsat přiměřeně veselý blog! Tak jdu písat a zítra ahoj!!!

  • pavel Says:

   ten autobus si usmyslet tě zavézt ke mně na Novodvorskou… jak to vypadá… mohla ses stavit na kafe. :D
   pořád dumám na co ses ptala a já ti neodpověděl…
   se zlomeným srdcem z Prahy dnes odjíždím, ale v říjnu jsem zase tady :)

  • Naďa Says:

   Tak to není, Pavle, nadlouho. Tedy, pokud nemyslíš říjen až za rok :-). Pokud se jedná o můj dotaz, je to lepší přes mail. Tvůj neznám, tak zde uvedu svůj - akeyo@seznam.cz

  • Naďa Says:

   Tak to už se těším, co si od Tebe přečtu!

  • Ivana Says:

   Mirku, to je jako z filmové grotesky….přeji rychlé uzdravení.:-)

  • Ivana Says:

   Naděnko, tyhle dny, kdy se člověku tak “daří”…čímpak to je, proč nastává to řetězení…

  • Naďa Says:

   No, Ivanko, bude to tím, že každý je svého štěstí strůjce sám. Když si toho vezme na triko moc, pak je den blbec, ale u Mirka to neplatí, tam se mu spikli moci nadpřirozené …

  • Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Says:

   Já už se jednou taky v jistý “den blbec” málem ztratilo v matičce Praze… Málem, naštěstí :-D Jen netuším jak se na blog.cz nastavuje RSS, paní Naďo… Nevíte? Moc mě těší, že chcete hned horké novinky z mojí planetky :-)

  • Naďa Says:

   Mám jiný blog, takže se, Malé Chlupaté, zeptáme povolanějšího a kdo může být povolanější než Tlusťjoch nebo Jarka?

  • zuzana Says:

   Mirku, ja mi vás teda fakt líto…ale zase máte čas na sepisování článků!

  • zuzana Says:

   Naďo, nic si z toho nedělej, to nás potká občas každého. Ale stejně, aspoň jsi z toho vytěžila pěkný článek a pobavila nás ostatní, co se teď škodolibě smějeme…:-))

Jsem archivována Národní knihovnou

 

Říjen 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031