• Různé 01.10.2010 23 Comments

  Strašidlo z Canterville http://www.stv.sk/relacieaz/jednotka/strasidlo-z-cantervillu/

  Strašidlo z Canterville http://www.stv.sk/relacieaz/jednotka/strasidlo-z-cantervillu/

  Když zemře známá osobnost, uveřejňují se nekrology, medailonky, vzpomínky aj. zasvěcené pohledy na jeho osobu. Někdy jsem si říkala, že by bylo docela zajímavé, co bych zjistila o sobě, kdybych byla takovou známou osobou, odešla bych z tohoto světa a mohla nahlédnout, jak mě všichni viděli a vidí. To bych se asi divila, co jsem to měla za vlastnosti, jak jsem na ty druhé působila.

  Zrovna dnes (středa) se vzpomínalo na Josefa Bláhu, byl zvážen, změřen a shledán jako příjemný, dobrý člověk, někdy jdoucí na nervy. Není to špatné hodnocení, nejhorší jsou osoby bezpohlavně dokonalé. Co s takovou postavou, která je studená, vytesaná z mramoru dokonalosti?

  Přemýšlela jsem, co by o mně řekla rodina, co kamarádi, co známí, co třeba i blogeři, i virtuální setkávání něco o člověku řekne. Člověk má sám o sobě nějakou představu, myslí si, že se zná nejlíp a hlehle, mnohdy zjistí věci, že jen kulí oči. Člověk nějak na ty druhé působí, často je viděn druhýma očima úplně jinou optikou.

  Kdysi jsem se o sobě dozvěděla, že jsem nafrněná, což mě hodně překvapilo, protože to nebylo tak, jen jsem tak působila na druhé. Pravda byla taková, že jsem takovým odtažitým způsobem zakrývala svoji nejistotu, své nízké sebevědomí …

  Někdy na nás člověk působí velmi nesympaticky, vyhýbáme se mu a pak nějakou náhodou zjistíme, že je to docela bezvadná osoba. Horší je ovšem opak. Mám někoho v oblibě, myslím si, že máme společnou notu a i když v hlavě občas cinknou nějaké varovné příznaky, nechci jim věnovat pozornost tak dlouho, až je to průšvih a v určitém momentě se provalí, že jsem k těm příznakům byla dočista slepá a hluchá a jsem z toho zklamaná. Jenže jsem děsná povaha. Příště jdu do toho zas, slepá, hluchá …

  Počkám, až zaklepu bačkorkama, co o mně napíšete. Mějte ale na paměti, “O mrtvých jen dobře”, jinak Vás budu chodit strašit!

  gespenst

  P.S. Co jsem se včera dozvěděla, ne o sobě, ale o našich knížkách, je to milé a příjemné, tak Vám to musím překopírovat sem, abyste z toho také něco měli, abyste viděli, jak se vytahuju:

  Milá paní Dubcová, milá paní Zajícová, děkuju za knížky, s potěšením jsem je přečetla, dokonce mě tak zaujaly, že mi třikrát vystydla voda, kterou jsem si napustila do vany, neb jsem je tzv.přečetla jedním dechem - neboli na ex. Ještě jednou dík, velmi jsem se bavila S pozdravem Gabriela Osvaldová

Jsem archivována Národní knihovnou

 

Říjen 2010
P Ú S Č P S N
« Zář   Lis »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031